KURYE HİZMETİ

Yoğun şehir trafiği ve şirketlerin ofis boy,özel posta dağıtımı ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir hizmettir. Bu ihtiyaçların hem ekonomik hem hizmete göre Araçların (motosiklet, bisiklet, Otomobil, panelvan vb.) kullanılmasıyla profesyonel çözüm sunmaktır.Yurdumuzda daha çok ekonomik gelişmişliği nedeniyle İstanbul da ihtiyaç duyulmaktadır. Kuryetel olarak, kurye hizmetinin öncüsü olup bu hizmetlerde profesyonel çözümler sunmaktadır.Bu hizmet hem kişisel hem de kurumsal firmalara verilmektedir. 


Tweets


✓ Gece kurye ۞ 07.05.2015    ✓ Uçak Kargo hizmetimiz başlamıştır. ۞ 07.05.2015    ✓ Yeni Web Sitemiz Yayında ۞ 18.10.2012   


Kuryeciler çok önemlidir. Kuryeciler bize istediğimiz ürünü istediğimiz zaman getirir. Çünkü onların mesleği budur. Kendilerine verilen ulaştırma görevini yerine getirirler. Sonuçta dünyada herkesin bir görevi vardır. Kuryelerin görevi de insanların uzak olduğu için ve ya gitmek istemediği için insanların verdikleri siparişleri yerlerine ulaştırmaktır. Günümüz dünyasında bu çok önemlidir. Çünkü insanlar artık alışveriş için dışarıya çıkmak istemiyor. Her şey ayağına gelsin istiyor. Bu yüzden kuryeler insanları boş yere dışarıya çıkmaktan kurtarır. Kuryeciler mesleklerinin bu kadar önemli olduğunu bilirler. Kuryeci mesleği çok gelişmiş bir meslektir. Çünkü dünyanın her yerinde , her ülkede ve her şehirde faaliyet gösteren bir meslektir. Çünkü dünyanın her yerinde insanlar kuryecilere ihtiyaç duyarlar. Büyük şehirlerde olduğu kadar , köylerde de önemli bir meslektir kuryeci mesleği. Her yerden her statüden insan kuryecilere ihtiyaç duyar. Kuryecilerde bu ihtiyacı karşılamak için yoğun bir mesai yaparlar. Kuryeciler bu mesai sırasında birçok zorlukla karşılaşırlar. Bu zorluklar kuryecileri çok yorar. Kurye önemli bir olaydır.

PROFESYONEL KURYE HİZMETİ

İnsanlar alacakları şeyleri telefondan ve ya internetten sipariş ederek alıp zaman kaybetmek ve güç harcamak istemezler. Çünkü istedikleri şey anında ayaklarına gelir. Bu yüzden mağazalara , alışveriş merkezlerine ve ya bir lokantaya gitmek zorunda değillerdir. İstedikleri şeyi ayaklarında getiren kuryeler vardır ve insanlar sürekli sipariş vererek üşengeçliğe alışmaktadır. Kurye hizmeti mesleğinin gelişme nedenlerinden birisi de hazır yemek sektörünün bütün dünyada çok gelişmiş olmasıdır. İnsanlar özellikle erkekler ve öğrenciler hazır yemek sektörünü çok canlı tutuyor. Hazır yemeğin bu derecede gelişmesiyle birlikte yemek siparişlerini evlere dağıtacak olan kuryeciler için de çalışma alanı açılıyor. Gün geçtikçe daha fazla gelişen ve her yere yeni şubeler açan hazır yemek sektörü , kurye mesleğini de geliştirmektedir. Yemeklerin hazırlandıkları andan itibaren kuryelere büyük iş düşmektedir. Çünkü yemeği soğutmadan siparişi teslim etmek özellikle de büyük şehirlerde ve büyük şehirlerin o büyük trafiğinde gerçekten hiç de kolay bir iş değildir. Ancak yemek sektöründe çalışan kuryeler bu işte gerçekten iyidir.

Çünkü yemek sektöründe genel olarak motorlu kuryeler hizmet vermektedir. Bu motorlu kuryeler için büyük şehirlerin trafiği de çok önemli değildir. Çünkü motorlarını araçların aralarından geçerek etki n bir şekilde kullanmaktadırlar. Bu konuda dünya çapında olan bazı yemek firmaları gerçekten gelişmiş durumdadır. Bazı yemek firmaları insanların sipariş ettiği yemekleri yarım saat içinde kapıya getirme garantisi vermektedir. Bu da firmanın motorlu kuryelerine ne kadar güvendiğini göstermektedir. Ve kurye mesleğinin en büyük faydalarından birisidir. Bu firmalar kendilerine o kadar güveniyorlar ki müşterinin sipariş ettiği yiyecek yarım saat içinde gelmezse sipariş edilen o yemekten para almıyorlar. Bu konuda kuryelere çok büyük iş düşüyor. Ancak bu firmalar siparişi yarım saat içinde götürme garantisi vererek motorlu kuryelerin çok hızlı gitmelerine neden oluyorlar. Bu durumda siparişi yetiştirmek isteyen motorlu kuryeler de çok hız yaptıkları için bir kazaya sebebiyet çıkarmaktadırlar. Kurye mesleğinin gelişmesinde önemli olan bir konu da mağazaların internet sitelerinde sipariş almalarıdır. İnsanlar mağazalara gidip yorulmak ve zaman harcamak istemediği için internet üzerinden sipariş verirler. İnternette sitesi olan mağazaların sitelerine girerek diledikleri ürünü bedenlerini , istedikleri rengi ve istedikleri adedi belirterek o ürünü kapılarına kadar getirtmektedirler. Önceden çok tercih edilmeyen bu yöntem günümüzde daha da yaygınlaştı. Çünkü önceden internet üzerinden alışverişler kredi kartıyla yapılıyordu. Kredi kartı olmayanlar ve ya kredi kartı numarasını vermek istemeyenler bu işlemden kaçınıyordu. Ancak kredi kartı olmayanlar da düşünülerek kapıda ödeme kolaylığı getirildi. Bu sisteme göre müşteri internet üzerinden siparişini veriyor, kurye ürünü kapıya getiriyor ve ödeme nakit olarak kapıda gerçekleşiyor.

Ve bu sistemle beraber de firmalar daha fazla sipariş almaya , kuryeler ise daha fazla çalışmaya başladılar. İnsanların da internetten alışverişe olan güveni biraz daha artmış oldu. Tüm dünyada kutlanan özel günlerde kuryeler için çok önemlidir. Bu önemli günlerde insanlar uzaklardaki yakınlarına, sevdiklerine , akrabalarına , eski dostlarına hediyeler göndermektedir. Mesela yılbaşı gününde tüm dünyada çoğu kişi farklı şehirlerdeki , farklı ülkelerdeki yakınlarına hediyeler gönderir. Bu hediyeleri yerlerine ulaştıracak olan ise sizin de tahmin edileceği üzere kuryelerdir. Kuryeler aslında bu günlerde çok yorulurlar. Çünkü çok fazla teslimat yaparlar. Bu özel günler kuryeler için de önemli günlerdir. Kurye olayı bu yüzden çok önemlidir. Herkesin işine yarar. Herkes için özel günlerde kuryeler için zor günlerdir. Çünkü herkes trafiğe çıkar ve motorlu kuryeler için zor bir durum olur. Trafik akıcı olursa kuryeler işlerini daha iyi yapar. Trafik akıcı olmadığı, tıkanık olduğu zamanlarda ise kuryecilerin işleri zorlaşır . Çalışmakta güçlük çekerler ve sipariş gecikir . Bayram günlerinde de motorlu kuryeler güçlük çekerler. Çünkü çok fazla trafik olur. Bütün insanlar bir yerlere gider ve trafik tıkanır. Bu durum da motorlu kuryelerin hiç işine gelmez. Çünkü trafik arttıkça geç kalma ihtimalleri o kadar artar. Trafik ne kadar fazla olursa motorlu kuryeler o kadar gecikir. Trafiğin olmadığı saatlerde ise rahatlıkla teslimat yapabilirler. Bu teslimatlar da bayram günlerinde aksilikler çıkarabilir. Bu durum kuryelerin hiç sevmediği bir durumdur. Genellikle bayramlarda ailelerinden uzak kalan bayram ziyaretlerine gidemeyen kuryeler bu durumdan oldukça rahatsızlardır. Bu durum onları rahatsız ettiği kadar ailelerini de rahatsız eder. Bayramda akraba ziyareti yapamayan kuryeler bu durumdan rahatsız olur ve bu da işteki konsantrasyonlarına ve çalışma verimliliklerine olumsuz şekilde yansır. Motorlu kuryelerin çalışma azmi düşünce siparişleri de gecikir böyle olunca insanlar da kuryeye memnuniyetsizliklerini dile getirir. Bu motorlu kuryelerin bazıları bayramlarda izin yapmaktadır.

Bayramda izin yapan motorlu kuryeler diğerlerine göre çok şanslıdır. Ancak diğer kuryeler bayramda tatil yapan kuryelere göre daha şanssızdır. Şanslı olan motorlu kuryeler diğerlerine göre bayramı daha mutlu ve huzurlu geçirmektedir. Aileleriyle olan kuryeler aslında bu önemli görevde çalışma arkadaşlarını yalnız bırakmaktadırlar. Bu yüzden de motorlu kurye çalışanı arkadaşlar arasında bazı tatsızlıklar cereyan edebilir. Bu yüzden de arkadaşlarıyla iletişimi düşen motorlu kurye çalışanlarının da iş konsantrasyonu , iş disiplini ve iş verimliliğinde düşüş gözlenebilir.

Çalışanlarının verimliliğinde düşüş olan kurye firmaları da kuryelerinin aralarındaki iletişimsizlikten kaynaklanan iş konsantrasyonundaki ve iş verimliliğindeki düşüşten dolayı zarar edebilir. Bu yüzden motorlu kurye çalışanları arasında ayrım yapılmamalıdır. Çoğunlukla yaşları genç olan ve çok kolay kutuplaşabilen gençleri bir arada tutmak oldukça zorlaşabilir. Kuryelerin çoğu aslında bu mesleği severek yapmamaktadır. Çünkü yorucu bir iş. Onlar da masa başında bir işleri olsun isterlerdi. İşini severek yapmayanların , işini severek yapanlara göre iş verimliliğinin daha düşük olduğu gözlemlenmektedir. Motora binmeyi seven ve motor tutkusu olan kuryeler için ise motorlu kuryelik daha farklı bir tutkudur. Onlar motorları sevdiği için motorlu kuryelik yapmayı da severler. Bu yüzden daha verimli çalışırlar.

1989 - 2023 © Kuryetel Ltd. Şti. Tüm hakları gizlidir. SİTE HARİTASI  | BLOG  |  www.kuryetel.com

Bu site Metelixiz.net.tr Seo Uyumlu Web Tasarım Ajansı tarafından yapılmıştır.